Polecamy...

Czy po cyfrowej pamięci masowej nadal będziemy potrzebować pamięci papierowej?

28 maja 2022

Jednym z największych celów współczesnych czasów jest rezygnacja z papieru. Większość biur wciąż próbuje tego dokonać, a choć kilku z nich się to udało, wciąż można znaleźć wiele szafek na dokumenty!

Rozwój cyfrowych metod przechowywania danych jest ogromny.

Czy uważa Pan, że teraz, gdy jesteśmy już na poziomie chmury, nadal istnieje zapotrzebowanie na przechowywanie danych w meblach biurowych, czy też w niedalekiej przyszłości zobaczymy ostatnie szafy i szafki na dokumenty?

Wniosek jest taki, że rezygnacja z papieru jest trudna i przed wieloma firmami jeszcze długa droga. Pomijając ten fakt, trudno uwierzyć, że już nigdy więcej nie trzeba będzie drukować i przechowywać kartek papieru. Należy również zastanowić się nad ewentualnymi kwestiami bezpieczeństwa związanymi z cyfrowym przechowywanie i zadać sobie pytanie, czy nie lepiej trzymać poufne dokumenty pod kluczem.

Zawsze będziemy potrzebować nowoczesnych szafek biurowych i innych metod przechowywania rzeczy osobistych w pracy, ale jeśli chodzi o dawne duże szafy na dokumenty, jest całkiem prawdopodobne, że z biegiem czasu będą one ograniczane do niezbędnego minimum.

Co sądzisz o cyfrowej pamięci masowej i zwykłej pamięci masowej?

Autor

Arleta Bereć

Pracownik biurowy. Warszawa

To może Cię zainteresować