Polecamy...

Kilka słów o skoroszytach

25 kwietnia 2016

Skoroszyty, które są najczęściej wykorzystywane wykonuje się z tworzyw sztucznych. Przednia okładka najczęściej będzie przeźroczysta, tylna zaś nie. Można tam umieścić do dwustu stron A4. Standardowo mają rozstaw otworów 8 cm.

Arkusze można kładąc na wąsy, można je dziurkować, albo też umieścić w koszulce. Materiał Skoroszyty można przede wszystkim wykonywać z PCV czy polipropylenu ale również z kartonu białego lub jakiegoś w naturalnym odcieniu. Karton jednak nie daje możliwość patrzenia na kartkę dzięki przeźroczystości i tym samym w praktyce się tak nie sprawdzają. Trzeba do nich zaglądać, by dowiedzieć się co znajduje się w środku. Czasami mamy połówkowe skoroszyty, dzięki czemu można zobaczyć coś się tam znajduje, ponieważ okładka jest nieco przycięta. Skoroszyty plastikowe również mogą być nieprzeźroczyste, ale raczej takiego rozwiązania się nie stosuje.

rodzaje skoroszytów Jeśli komuś zależy na wyjątkowym wyglądzie może znaleźć także skoroszyty, które mają jakieś graficzne dodatki. Mechanizmy spinające Klasycznie wykorzystuje się wąsy skoroszytowe. Oprócz tego jednak mamy również nowoczesne rozwiązania w postaci wygodnego mechanizmu, który będzie tworzył z wąsów coś na zasadzie ringów. Dzięki temu wpięte do takiego skoroszytu materiały będzie można wygodnie przekładać a dostęp do nich będzie dużo łatwiejszy. Takie rozwiązanie sprawia, że będzie można również wygodnie kopiować takie dokumenty. Rozwiązanie takie stosowane jest między innymi w ofercie firmy Bantex. Niekiedy pojawiają się także sprężynowe zapięcia, dzięki którym będzie można umieścić nawet 500 stron w jednym skoroszycie nie zaś normalnie 200.

Skoroszyty z klipsem zaciskowym. To komfortowe rozwiązanie, które ma umieszczone specjalny klips. Będzie się nasuwać go na spinane arkusze w skoroszycie. Większość rozwiązań obecnie stosowanych daje możliwość spięcia około 30 kartek A4. Jeśli będziemy chcieli umieścić więcej kartek należy wybrać ofertę firmy Durable, która ma specjalny klips zaciskowy, który da możliwość przechowywania około 60 kartek. Skoroszyty z listwą zaciskową To zasada działania, która jest podobna do klipsa, ale dokumenty są trzymane na całej wysokości i dzięki temu będzie można liczyć na to, że trzymanie dokumentów będzie mocniejsze.

Autor

Judyta Czech

Projektant graficzny nowych okładek segregatorów. Kielce

To może Cię zainteresować