Polecamy...

Jaki segregator wybrać?

13 kwietnia 2016

W sklepach z artykułami papierniczymi znaleźć można wiele "narzędzi", które są pomocne w organizacji dokumentacji. Aczkolwiek skoroszyty, a przede wszystkim segregatory są niezwykle trafnym rozwiązaniem.

By jednak idealnie pełniły powierzoną im funkcję, trzeba wybrać odpowiedni egzemplarz. Bowiem w asortymencie sklepów można znaleźć segregatory dla dzieci, te tradycyjne pomocne w przechowywaniu domowej dokumentacji. Gdy szukamy jednak rozwiązań, które ułatwią przechowywanie arkuszy dokumentów w przedsiębiorstwie, warto wybrać segregator biurowy. Ten wariant, pełni wiele przydatnych funkcji. Przede wszystkim zabezpiecza dokumenty przez niszczeniem, dlatego doskonale sprawdza się w archiwizacji istotnych arkuszy.

Co więcej, za pomocą segregatora biurowego poszukiwania ważnego dokumentu nie jest już problemem, ponieważ dokumenty są przejrzyście uporządkowane. Samo przechowywanie segregatora jest łatwe, gdyż geometryczny kształt sprawia że segregator stabilnie stoi na regale. Jeśli na półce znajduje się więcej niż jeden segregator, to wyciąganie interesującego nas egzemplarza również nie przysporzy żadnego kłopotu, gdyż na grzbiecie segregatora znajduje się specjalny otwór, który ułatwia jego wyciąganie. Bardzo pomocne będą etykiety, dzięki którym można pogrupować dokumenty.

typy segregatorów Dodatkowo, trzeba pamiętać, że nie każdy segregator biurowy jest taki sam. Bowiem różni producenci, proponują różną jakość, jak więc spośród nich wybrać właściwie? By kupić interesujący produkt, warto kierować się pewnymi kryteriami. Przede wszystkim, warto przyjrzeć się poszczególnym elementom segregatora. Okładka jest najważniejszą częścią, najczęściej wyróżnia się dwa rodzaje okładek, introligatorska oraz okładki nieoprawiane, z tektury litej lub tworzyw sztucznych. Niemniej istotna jest wyklejka, a więc powłoka która wyłożona jest wewnętrzna część okładki.

Warto wybrać taką dobrej jakości, ponieważ pełni ona funkcję zabezpieczającą, za sprawą której segregator na dłużej pozostanie w dobrej kondycji. Mechanizm na którym bazuje segregator jest jednak najważniejszy. Starsze modele wyposażone są w zaciskające się klamry, nie jest to jednak dobre rozwiązanie, ponieważ uścisk niejednokrotnie jest zbyt mocny. Dlatego warto wybrać mechanizm półautomatyczny, który zwalnia się przy użyciu drobnej wajchy.

Autor

Dariusz Nowak

Dyrektor działu nowych opakowań w firmie papierniczej. Wrocław

To może Cię zainteresować