Polecamy...

Jak wybrać idealny segregator?

6 kwietnia 2016

Trudno o wiele innych przedmiotów, które w biurze byłyby tak przydatne, jak segregatory. Co więcej, mamy do czynienia z rozwiązaniami, z którymi możemy też spotkać się niemal w każdym domu.

W firmach najczęściej okazują się niezawodne jako miejsca, w których składana jest dokumentacja, choć często pojawiają się w nich również gwarancje, umowy i inne dokumenty, które z różnych względów nie powinny zostać wyrzucone. Oczywiście, na pierwszy rzut oka segregatory nie sprawiają wrażenia sprzętu przesadnie skomplikowanego, a ich dopasowanie wydaje się dość proste. Gdy jednak zaczynamy dopasowywać rozwiązania tego typu do naszych konkretnych potrzeb, sytuacja zaczyna się komplikować. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że segregatory są oferowane w wielu rodzajach, a ich parametry wcale nie muszą być takie same.

Podczas dokonywania wyboru warto uświadomić sobie, że mamy do czynienia ze sprzętem, który znajduje zastosowanie przede wszystkim w procesie archiwizacji dokumentów. Jeśli zatem zastanawiamy się nad tym, jakie kryteria związane z wyborem segregatora mają kluczowe znaczenie, nie ulega wątpliwości, że rozmiar okazuje się najistotniejszym. Oczywiście, mówiąc o rozmiarze myślimy przede wszystkim o formacie papieru, ale i samego akcesoria. Najpopularniejsze są te segregatory, które mają wielkość A4, choć samo oznaczenie może być interpretowane na kilka sposobów. Zazwyczaj oznacza to, że możemy wpinać do niego kartki o tych samych wymiarach, jeśli jednak chcemy przechowywać dokumenty w koszulkach, co wydłuży czas ich żywotności, dobrym pomysłem będzie znalezienie rozwiązania, dla którego charakterystyczny będzie nieco wyższy margines szerokości.

grzbiet  segregatora Będzie to zapobiegało nie tylko wystawaniu kartek, ale i ich nieestetycznemu zginaniu się, co nigdy nie wygląda najlepiej. Kolejna kwestia, której nie można ignorować, jest związana z rozmiarem grzbietu segregatora. Tu sprawdza się zasada mówiąca o tym, że im szerszy jest taki grzbiet, tym więcej treści będziemy mogli pomieścić. Szeroki grzbiet przyda się również, jeśli chcemy opisać w jakiś sposób segregator. Niektóre segregatory są zresztą przygotowane w tym celu, możemy więc wejść w posiadanie egzemplarzy wyposażonych w specjalnie zafoliowaną kieszonkę, w której można schować kawałek papieru.

Autor

Dariusz Nowak

Dyrektor działu nowych opakowań w firmie papierniczej. Wrocław

To może Cię zainteresować