Polecamy...

Segregator – specyfikacje techniczne

4 kwietnia 2016

Segregator biurowy. To oczywiście najczęściej wykorzystywane rozwiązanie, jeśli chodzi o segregatory dla firm. Dzięki nim można między innymi sprawnie zajmować się archiwizowaniem dokumentów i ich porządkowaniem.

Dzięki nim łatwiej będzie się również można odnaleźć w takich dokumentach. Segregatory są przygotowywane w dwóch modelach: dźwigniowym oraz kołowym. Rozstaw ramion w obu mechanizmach będzie unifikowany, ponieważ musi być dopasowany do standardowych dziurkaczy, które będą odpowiadać za dziurki w kartkach, które umożliwią nałożenie dokumentów na ringi. Klasycznie przygotowuje się obecnie segregatory w rozmiarach A3, A4, A5. Są to najbardziej popularne formy, które są najczęściej wykorzystywane przy przygotowywaniu dokumentacji. Oczywiście okładka wykonywana jest z użyciem grubej tektury, która może być dodatkowo laminowana. Dzięki temu produkt będzie lepszy jakościowo i będzie dużo bardziej wytrzymały.

Oprócz tego będzie można również zdecydować się na lepszy produkt, w którym etykieta będzie możliwa do wyciągnięcia i wymiany, co sprawi, że będziemy mogli taki produkt wykorzystywać spokojnie nawet, jeśli wymieni się jego zawartość.

Opis techniczny segregatora:

Okładka – najważniejsza część segregatora, która będzie decydować o jego wartościach technicznych oraz estetycznych. Mamy tutaj dwa rodzaje: introligatorska oraz nieoprawiana, która będzie wykonywana z litej tektury oraz elementów sztucznych.

budowa segregatora

Wyklejka – to materiał, którym będzie oklejona okładka od wewnątrz. Najczęściej to po prostu kawałek kartki białej albo kolorowej. Jeśli będzie ona dodatkowo laminowana to można będzie oczekiwać większej trwałości.

Okleina zewnętrzna – to taki materiał, którym okleja się część zewnętrzną. Tutaj można mieć coś na bazie papieru albo PCV.

Okucia – to elementy metalowe, które będą się znajdować w segregatorze Mechanizm ringowy – zamknięcie, które stosuje się w segregatorach reklamowych oraz biurowych

Mechanizm dźwigniowy – to najlepsze rozwiązanie, które będzie dawać możliwość otwierania i zamykania przy pomocy dźwigni. System taki jest prosty i nie wymaga dużej siły.

Kieszonka na etykietę – to miejsce, gdzie wkłada się opis tego co będzie się znajdować w segregatorze.

Autor

Judyta Czech

Projektant graficzny nowych okładek segregatorów. Kielce

To może Cię zainteresować