Polecamy...

Długopisy - jak wybrać długopis?

18 kwietnia 2016

Nie da się jednoznacznie powiedzieć, jakie narzędzie do pisania będzie dla danej osoby najlepsze. Tak naprawdę każdy powinien pisać takim elementem, który będzie dobrze leżał w dłoni i sprawi, że uda się nam pisać również w estetyczny sposób.

Jeśli ktoś jest fanem ołówka to nie będzie sensu zmuszania go do wykorzystywania pióra wiecznego. Dużo zależy od tego jak prowadzi się pisadło. Oczywiście trzeba także patrzeć na to na czym będzie się pisało. Pióro żelowe będzie stawiać mniejszy opór w trakcie pisania niż wkład olejowy, dlatego będzie się nim lepiej pisać na gładkiej powierzchni jak papier kredowy. Natomiast na papierze szorstkim będzie się częściej dobrze sprawdzał długopis ze zwykłym wkładem olejowym. Dużym zainteresowaniem cieszą się również cienkopisy, które mają fibrową końcówkę.

Mamy przy nich lekkość pisania, ale trzeba pamiętać, że zakończenie jest tam miękkie i dlatego nie będzie się nadawało do pisania druków samokopiujących, ponieważ przy ciągłym nacisku na kartkę będzie dochodziło do ich deformowania. Wybierając można też zastanowić się nad poniższymi kwestiami: Jeśli często gubimy skuwki lepszy będzie dla nas długopis pstrykany Jeśli dużo kreślimy dobrze będzie wybrać długopis, który ma gumkę Jeśli chcemy mieć wartość dodaną to będzie dobrze wybrać jakieś specjalne długopisy np. takie, które chronią przed wylaniem wkładu w samolocie Jeśli ktoś lubi mieć miękki uchwyt dobrze będzie wybrać jakiś długopis, który w miejscu trzymania ma miękki element.

rodzaje długopisów biurowych Jeśli zależy nam na ekologii to warto wybrać jakąś propozycję z recyklingu. Niektórzy pewnie powiedzą nam, że jest jeszcze wiele innych czynników, które trzeba brać pod uwagę, ale wtedy tak naprawdę wpis byłby zbyt długi i dlatego nie trzeba się na nich skupiać. Tak naprawdę dużo zależy od osoby, która będzie się posługiwać danym długopisem. To do niej powinien być on należycie dopasowany. Chodzi o to, by długopis czy pióro nie stawało się źródłem naszej frustracji, szczególnie gdy będzie się dużo pisało. Dlatego najlepiej będzie mieć kilka różnych długopisów, by sprawdzić jaki odpowiada nam najlepiej i potem będzie już można trzymać się tego jednego udanego modelu, który nam najbardziej odpowiadał i pozwalał na komfort pisania.

Autor

Dariusz Nowak

Dyrektor działu nowych opakowań w firmie papierniczej. Wrocław

To może Cię zainteresować