Polecamy...

4 sposoby na utrzymanie ducha zespołu podczas pracy w domu

27 sierpnia 2022

Podczas pracy w domu bardzo łatwo jest zatracić się w izolacji. Stajesz się odcięty i w pewnym sensie staje się to Twoją nową normą. Jednak kiedy pracujesz w zespole, choć zdalnie, ważne jest, aby pozostać w kontakcie i utrzymać ducha zespołu tak bardzo, jak to tylko możliwe.

Wielu z nas zostało zmuszonych do pracy zdalnej ze względu na sytuację związaną z wirusem COVID-19, ale pozostanie blisko swoich kolegów jest całkowicie możliwe dzięki Internetowi. Czy możesz sobie wyobrazić, że ta pandemia wybuchła zanim mieliśmy tak rozwiniętą technologię? Utrzymywanie kontaktu byłoby o wiele trudniejsze, a praca niezwykle trudna. W pewnym sensie mamy za co być wdzięczni.

Przyjdzie czas, kiedy wrócimy do współczesnego biura, jednak na razie wielu z nas jest zmuszonych do pracy w domu. W międzyczasie, jak możesz zapewnić, że utrzymasz ducha zespołu roboczego, nawet jeśli jesteś w oddzielnych przestrzeniach?

Zoom Collaboration

Na razie nie możemy siedzieć przy nowoczesnych stołach w salach konferencyjnych, a nawet jeśli jest to możliwe, to musi to być społecznie zdystansowane. Pracując w domu, nadal możesz być częścią współpracy zespołowej za pośrednictwem Zoomu i innych programów do rozmów wideo, które pozwalają na współpracę, burzę mózgów i po prostu bycie tam, choć wirtualnie.

Tworzenie grup WhatsApp

Utworzenie grupy WhatsApp dla kolegów z pracy to świetny sposób na pozostanie w kontakcie i podtrzymanie ducha zespołu. Możesz zachować go dla sytuacji w pracy, jeśli chcesz, ale jest to świetny sposób, aby pozostać w kontakcie społecznie też, zwłaszcza gdy ograniczenia są w miejscu, aby zatrzymać cię od tego.

Spotykaj się towarzysko, gdy jest to możliwe

Może się zdarzyć, że ludzie nadal pracują w domu, ale są złagodzone ograniczenia, które pozwalają na spotkania towarzyskie. Jeśli tak jest, możesz to zrobić, oczywiście z dystansem społecznym. Jest to świetny sposób, aby pozostać w kontakcie, być może podnieść wszystkich na duchu i utrzymać ducha zespołu przy życiu w tym samym czasie.

Pozostań w kontakcie przez cały dzień pracy

Kiedy pracujesz w dużym biurze, prawdopodobnie będziesz regularnie rozmawiał z kolegami przy ich krzesłach biurowych i będzie Ci tego brakowało, kiedy będziesz pracował w domu. Pozostawanie w kontakcie, gdy jesteś w pracy, oznacza, że jesteś połączony. To może być szybka rozmowa telefoniczna, wiadomość, rozmowa wideo, cokolwiek potrzebujesz. Komunikacja jest kluczowa, gdy pracujesz w zespole, a odległość nie jest tu żadną przeszkodą.

Praca zespołowa nie musi ucierpieć tylko dlatego, że wszyscy znajdują się w różnych miejscach. Technologia oznacza, że zawsze możemy być bliżej niż nam się wydaje, a dzięki Zoomowi i innym pakietom do wideorozmów jest więcej możliwości niż kiedykolwiek wcześniej, aby połączyć się i pozostać w kontakcie, bez względu na okoliczności.

Autor

Judyta Czech

Projektant graficzny nowych okładek segregatorów. Kielce

To może Cię zainteresować