Polecamy...

Przegląd okładek segregatorów

11 kwietnia 2016

Nasze oczekiwania w stosunku do okładek segregatorów nie zawsze są takie same, zgadzamy się jednak, że powinny być one nie tylko sztywne, ale również twarde. Producenci tych popularnych akcesoriów biurowych doskonale zdają sobie z tego sprawę, normą są więc dziś okładki, które powstają z wykorzystaniem grubego, mocnego kartonu.

Coraz bardziej powszechne jest też pokrywanie ich tworzywem PCV, a nawet polipropylenowym. Dzięki specjalnej ochronie przed zabrudzeniami łatwiej można utrzymać je w czystości, a przecież w biurze estetyka wcale nie pozostaje bez znaczenia. Gdy mamy do czynienia z segregatorami w swojej standardowej wersji, okleina na ogół jest obustronna. Jeśli jednak decydujemy się na zakup rozwiązania ekonomicznego, musimy liczyć się z tym, że wewnętrzna wklejka będzie zrobiona z kartonu, który niekiedy jest dodatkowo laminowany, aby można było poprawić nieco jego właściwości.

W obu typach segregatorów bez przeszkód można stosować wymienne etykiety opisowe. W cenie są też segregatory, dla których charakterystyczne jest to, że posiadają laminowane lub lakierowane okładki kartonowe – mniej trwałe, ale z pewnością wcale nie mniej estetyczne. Poszukując rozwiązań mniej standardowych warto zainteresować się segregatorami, w których całe okładki wykonano z tworzyw sztucznych. Takie rozwiązanie sprawia, że możliwe staje się pozyskanie efektu przezroczystości lub półprzezroczystości – w zależności od oczekiwań użytkownika.

ekologiczne oprawki segregatorów Innym rozwiązaniem, które pojawiło się stosunkowo niedawno i zostało przyjęte z życzliwością jest łączenie tworzyw sztucznych z innymi materiałami takimi, jak choćby włókna drewniane. Oczywiście, tworzywa sztuczne wcale nie muszą być oklejone i właśnie takie rozwiązania są przyjmowane z wyjątkową życzliwością przez osoby, które cenią sobie ekologię. Innym rozwiązaniem, któremu warto przyjrzeć się bliżej są segregatory pokryte ekologicznym kartonem. Kolorowy karton jest z kolei w cenie nie tylko dlatego, że jego obecność przypada do gustu entuzjastom ekologii. Jego zaletą jest również to, że nadaje segregatorowi ciekawy wygląd. Jeśli walory wizualne nie mają aż tak dużego znaczenia, można też sięgać po klasyczne segregatory kartonowe w wersji ekonomicznej. Owszem, nie są może najpiękniejsze, zapewniają jednak cenioną w biurze oszczędność.

Autor

Judyta Czech

Projektant graficzny nowych okładek segregatorów. Kielce

To może Cię zainteresować